Як підключитись до Starlink (Старлінк) інтернету в Україні

Ілон Маск відповів на прохання міністра цифрової трансформації України Михайла Федоріва і вирішив активувати супутниковий інтернет-сервіс Starlink в Україні.

І хоча технічно, тепер ми підлючені, але все не так просто. Для роботи потрібні спеціальні термінали, які також нададуть Україні поза чергою. Швидкість інтернету Старлінк більше 100 Мбіт/с при цьому можна не залежати від наземних провайдерів.

Як підлючитись до Starlink

  1. На офіційному сайті потрібно замовити спеціальне обладнання. Його вартість в районі 500 доларів США. Окрім того, потрібно взяти до уваги, що абонентська плата за користування сервісом складає 100 доларів/міс. От лише проблема в тому, що для звичайного користувача є жива черга і чекати такий комплект можна до 1 року.

Старлінк

2. Якщо ж все ж ви отримали комплект обладнання Старлінк, то потрібно зібрати набір: в комплекті антена (тарілка), термінал та 30-м кабель. Розмістити тарілку на вулиці для з’єднання із супутниками. Чим чистіше небо, тим кращим буде сигнал.

3. Підключіть антену до терміналу, а сам термінал в розетку.

4. Встановіть додаток Starlink на мобільний телефон через Google Play або AppStore.

5. Після запуску програми налаштуйте її згідно інструкції в комплекті. Для стабільного з’єднання із супутниками потрібно почекати декілька хвилин.

Результати тестувань системи показали, що в хороших умовах в ясний день максимальна швидкість завантаження складала 191 Мбіт/с.